AGRUPACIÓ ATLÈTICA CATALUNYA
Inici
Tornar a la secció principal
Agrupació
Informació general sobre el club: Història, llocs d'entrenament...
Escola Atletisme
Informació sobre l'Escola d'Atletisme (nascuts abans de 2002): Horaris, preus,...
Grups Tècnificació
Informació sobre Tecnificació (nascuts entre 1997 i 2002): Horaris, preus,...
Atletisme Federat
Informació sobre Atletisme Federat (nascuts abans 1997): Horaris, preus,...
Esport-Salut
Informació sobre Esport-Salut: Vols fer esport saludable?
Rankings
Ranking del club: Consulta les marques dels atletes.
Galeria d'Imatges
Galeria d'Imatges: Consulta les fotografies i imatges de l'entitat.
Serveis
Serveis: Servei de fisio, Estadi Joan Serrahima, organitzacions...
Inscripcions
Inscripcions: Consulta el llistat de inscrits a les competicions
Campus Olímpia
Campus Olímpia: Informació sobre el Campus Olímpia d'Atletisme i valors olímpics

BREUS
CONVENI SERVEIS MÈDICS I FISIO: Consulteu el conveni que l'Agrupació a aconseguit per oferir-vos serveis mèdics i de fisioterapia clicant aquí.
L'AAC a IONotice: Segueix-nos a IONotice. Rep totes les novetats de l'Agrupa al teu mòbil. Més informació aquí.
L'Estadi Joan Serrahima a IONotice: Segueix les novetats de l'Estadi Joan Serrahima a IONotice. Més informació aquí.
La Federació Catalana i Espanyola també a IONotice: Segueix les novetats de la Federació Catalana i la RFEA. Més informació IONotice FCA IONotice RFEA.
CALENDARI DE PROMOCIÓ
25/06
5a Milla de la Marina 2016
18/06
Trobada Andorra-Catalunya Meridional
28/05
Campionat de Catalunya de Proves Combinades - Barberà del Vallès
(Reglament)
28/05
Control Benjamí-Aleví-Infantil (9. Jornada) - Terrassa
(Reglament)
22/05
CROS CEEB - ST ANDREU
21/05
Campionat de Catalunya Benjamí (prèvia) - Castellar del Vallès
(Reglament)
21/05
Campionat de Catalunya Aleví (prèvia) - Castellar del Vallès
(Reglament)
21/05
Campionat de Catalunya Infantil (prèvia) - Castellar del Vallès
(Reglament)
15/05
2n. Gran Premi de Marxa de Montornès del Vallès (pista) - Montornès del Vallès
(Reglament)
14/05
Campionat de Catalunya de Relleus Ben-Ale-Inf-Cad (final) - Tarragona
(Reglament)
14/05
Control de Promoció 1r. Memorial Josep Novell - Sant Celoni
(Reglament)
14/05
1r. Gran Premi de Salt amb Perxa CAL - Mataró
(Mapa Pista)(Reglament)
14/05
Control Comarcal d'Osona (4a. Jornada) - Vic
(Reglament)
14/05
Campionat Territorial Tarragona (2a. Jornada) - Tarragona
(Reglament)
13/05
26è Control Social CE Penedès - Vilafranca del Penedès
(Reglament)
12/05
Campionats Socials CA Calella - Calella
(Mapa Pista)(Reglament)
12/05
Control de Promoció Benjamí - Barberà del Vallès
(Reglament)
09/05
Control de Promoció - Vilanova i la Geltrú
(Reglament)
08/05
Control Comarcal d'Osona (3a. Jornada) - Tona
(Reglament)
08/05
24è. Campionat Local d'Atletisme - Cambrils
(Reglament)
08/05
1r. Gran Premi de Marxa de Sant Cugat (pista) - Sant Cugat del Vallès
(Reglament)
07/05
Control Benjamí-Aleví-Infantil (8. Jornada) - Badalona
(Reglament)
07/05
Control Social CAG - Granollers
(Reglament)
07/05
Jornada de Proves Combinades de Promoció - Palafrugell
(Reglament)
07/05
Control FCA de Promoció (4a. Jornada) - Lleida
(Reglament)
07/05
Campionat Territorial Tarragona (2a. Jornada) - Amposta
(Reglament)
07/05
Control Comarcal d'Osona (2a. Jornada) - Vic
(Reglament)
06/05
Proves de control de Promoció - Lleida
(Reglament)
06/05
Control Manresà de Proves Combinades de Promoció - Manresa
(Mapa Pista)(Reglament)
01/05
Gran Premi de Marxa en Ruta KNLTS Ciutat de Barcelona - Trofeu Pepe Berlandino - Barcelona (Mar Bella)
(Mapa Pista)(Reglament)
01/05
36è. Trofeu Pratenc AA de Promoció - El Prat de Llobregat
(Mapa Pista)(Reglament)
30/04
Intercanvi BCN-Mataró Infantil i Cadet (7a. Jornada) - Santa Coloma de Gramenet
(Reglament)
30/04
Campionat Territorial de Proves Combinades - Cambrils
(Reglament)
30/04
Lligueta Atlètica de Barcelona Sub-11 (6a. Jornada) - Santa Coloma de Gramenet
(Reglament)
30/04
4t. Trofeu de Promoció del Baix Llobregat - GP Fira dels Espàrrecs - Gavà
(Reglament)
30/04
Control de Promoció - Vilanova i la Geltrú
(Reglament)
30/04
Control Social CAG - Granollers
(Reglament)
30/04
Intercanvi BCN-Mataró Infantil i Cadet (7a. Jornada) - Santa Coloma de Gramenet
(Reglament)
30/04
Control de Proves de Promoció - Olot
(Reglament)
30/04
Control de Primavera - Cambrils
(Reglament)
29/04
Control de Promoció - Lleida
(Reglament)
27/04
Control de Promoció del Bages (9a. Jornada) (Manresa)
(Mapa Pista)(Reglament)
27/04
Control de Llançaments - Lleida
(Reglament)
23/04
Campionat de Catalunya de Relleus Aleví-Infantil-Cadet (prèvia) - Mataró
(Mapa Pista)(Reglament)
23/04
Campionat Territorial Tarragona (1a. Jornada) - Valls
(Reglament)
21/04
1r. Control Sant Jordi - Barcelona (Serrahima)
(Mapa Pista)(Reglament)
16/04
Intercanvi BCN-Mataró Infantil i Cadet (6a. Jornada) - Mataró
(Mapa Pista)(Reglament)
16/04
1r. Gran Premi de Salt amb Perxa CAL - Mataró
(Mapa Pista)(Reglament)
13/04
Control de Promoció del Bages (8a. Jornada) - Manresa
(Mapa Pista)(Reglament)
09/04
Control Social Intern CAG - Granollers
(Reglament)
09/04
Control Manresà de Promoció (2a. Jornada) - Manresa
(Mapa Pista)(Reglament)
06/04
Control de Promoció del Bages (7a. Jornada) - Manresa
(Mapa Pista)(Reglament)
03/04
Campionat de Catalunya de Clubs Benjamí-Cadet - El Prat de Llobregat
(Mapa Pista)(Reglament)
02/04
Control Baix Montseny - Sant Celoni
(Reglament)
02/04
Encontre Catalunya Meridional-Guipuzcoa - Cambrils
(Reglament)
02/04
Campionat de Catalunya de Clubs Aleví-Infantil - El Prat de Llobregat
(Mapa Pista)(Reglament)
19/03
Control de Promoció del Bages (7a. Jornada) - Manresa
(Mapa Pista)(Reglament)
19/03
1r. Gran Premi de Salt amb Perxa CAL - Mataró
(Mapa Pista)(Reglament)
19/03
Control Manresà de Promoció - Manresa
(Mapa Pista)(Reglament)
19/03
Control Benjamí-Aleví-Infantil (3a. Jornada) - Palafrugell
(Reglament)
16/03
Control Intern de Promoció ISS-L'H i CEU (3a. Jornada) - L'Hospitalet de Llobregat
(Mapa Pista)(Reglament)
12/03
Campionat de Catalunya Infantil - Sabadell
(Mapa Pista)(Reglament)
12/03
Kids Race - Barcelona
(Reglament)
06/03
CROS CEEB - CIUTAT VELLA
(Reglament)
06/03
Control de Primavera - Sant Celoni
(Reglament)
06/03
Control Benjamí-Aleví-Infantil (2a. Jornada) - Palafrugell
(Reglament)
05/03
Campionat de Catalunya de Proves Combinades Infantil - Sabadell
(Mapa Pista)(Reglament)
05/03
Control Benjamí-Aleví-Infantil (5a. Jornada) - Castellar del Vallès
(Reglament)
05/03
Intercanvi BCN-Mataró Infantil i Cadet (5a. Jornada) - L'Hospitalet de Llobregat
(Mapa Pista)(Reglament)
05/03
Lligueta Atlètica de Barcelona Sub-11 (5a. Jornada) - L'Hospitalet de Llobregat
(Mapa Pista)(Reglament)
05/03
Control Territorial (3a. Jornada) - Amposta
(Reglament)
05/03
Control Social Nàstic de Tarragona - Tarragona
(Reglament)
27/02
Campionat de Catalunya Infantil (prèvia) - Sabadell
(Mapa Pista)(Reglament)
21/02
Campionat de Catalunya Cad-Inf-Ale-Ben individual i per Clubs - El Vendrell
(Reglament)
21/02
CROS CEEB - EIXAMPLE
(Reglament)
20/02
Trofeu Sabadell de Promoció-3r. Memorial Natàlia Amiel (7a. Jornada) - Sabadell
(Mapa Pista)(Reglament)
20/02
Intercanvi BCN-Mataró Infantil i Cadet (4a. Jornada) - L'Hospitalet de Llobregat
(Mapa Pista)(Reglament)
20/02
Lligueta Atlètica de Barcelona Sub-11 (4a. Jornada) - L'Hospitalet de Llobregat
(Mapa Pista)(Reglament)
20/02
Control Benjamí-Aleví-Infantil (1a. Jornada) - Palafrugell
(Reglament)
19/02
Míting Centenari FCA - Sabadell
(Mapa Pista)(Reglament)
19/02
Control d'Hivern (1a. Jornada) - Palafrugell
(Reglament)
18/02
Control social AA Tona - Tona
(Reglament)
17/02
Control Intern de Promoció ISS-L'H i CEU (2a. Jornada) - L'Hospitalet de Llobregat
(Mapa Pista)(Reglament)
14/02
Campionat de Catalunya Abs-Pro-Jun-Juv-Cad-Inf-Ale-Ben (18è. Cros Ciutat de Girona) - Girona
(Reglament)
13/02
Campionat de Catalunya Infantil de 4x200 (Eliminatòries) - Sabadell
(Mapa Pista)(Reglament)
13/02
5è. Control d'Hivern Baix Montseny - Sant Celoni
(Reglament)
13/02
Control d'Hivern (2a. Jornada) - Amposta
(Reglament)
12/02
Proves de control - Lleida
(Reglament)
07/02
(25è. Ciutat de Badalona de Marxa-Mem.Paco Aguila)
(Reglament)
06/02
Trofeu Sabadell de Promoció-3r. Memorial Natàlia Amiel (6a. Jornada)
(Mapa Pista)(Reglament)
06/02
Control Benjamí-Aleví-Infantil (4a. Jornada) - Mataró
(Mapa Pista)(Reglament)
06/02
Control Territorial (2a. Jornada) - Valls
(Reglament)
03/02
Control Intern de Promoció ISS-L'H i CEU (1a. Jornada) - L'Hospitalet de Llobregat
(Mapa Pista)(Reglament)
03/02
Control de Promoció del Bages (6a. Jornada) - Manresa
(Mapa Pista)(Reglament)
31/01
Trofeu Sabadell de Promoció-3r. Memorial Natàlia Amiel (5a. Jornada)
(Mapa Pista)(Reglament)
30/01
Campionat de Catalunya de Clubs Infantil
(Mapa Pista)(Reglament)
24/01
Trofeu Sabadell de Promoció-3r. Memorial Natàlia Amiel (4a. Jornada)
(Mapa Pista)(Reglament)
24/01
24è. Gran Premi de Marxa de Viladecans
(Reglament)
17/01
CROS CEEB - LES CORTS
(Reglament)
16/01
Control Benjamí-Aleví-Infantil (3a. Jornada)
(Mapa Pista)(Reglament)
10/01
Trofeu Sabadell de Promoció-3r. Memorial Natàlia Amiel (3a. Jornada)
(Mapa Pista)(Reglament)
10/01
34è. Cros Vila de Ripollet (puntuable GP)
(Reglament)
03/01
22è. Trofeu de Marxa Rossend Cals - 11è. Trofeu Mar Gómez i Joaquim Risueño
(Mapa Pista)(Reglament)
30/12
Control de Nadal
(Reglament)
20/12
Trofeu Sabadell de Promoció-3r. Memorial Natàlia Amiel (2a. Jornada)
(Mapa Pista)(Reglament)
20/12
CROS DE NADAL AAC
(Mapa Pista)
19/12
20è. Trofeu Nadal CN Reus Ploms
(Reglament)
13/12
Trofeu Sabadell de Promoció-3r. Memorial Natàlia Amiel (1a. Jornada)
(Mapa Pista)(Reglament)
12/12
2n. Intercanvi BCN-Mataró Infantil i Cadet (3a. Jornada)
(Mapa Pista)(Reglament)
12/12
3a. Lligueta Atlètica de Barcelona Sub-11 (3a. Jornada)
(Mapa Pista)(Reglament)
12/12
Control Benjamí-Aleví-Infantil (2a. Jornada)
(Reglament)
12/12
Control Atlètic Nàstic de Tarragona
(Reglament)
12/12
Jocs de Nadal UAB
(Reglament)
12/12
Control FCA de Promoció (2a. Jornada)
(Reglament)
08/12
Festival Inauguració AAC
(Mapa Pista)(Reglament)
06/12
Cros Ciutat de Granollers
(Reglament)
05/12
Control Proves Pista Coberta Promoció i Absolut
(Reglament)
29/11
44è. Cros Antoni Amorós
(Reglament)
29/11
37è. Cros Vila de Castellar (Memorial Pere Hernández)
(Reglament)
29/11
27è. Cros Ciutat de Valls (19è. Memorial Júlia Celma)
(Reglament)
28/11
Control Atlètic Nàstic de Tarragona
(Reglament)
28/11
Control de Proves Combinades per a Pista Coberta
(Reglament)
27/11
Jornada de control pista d'hivern
(Reglament)
27/11
Control Benjamí-Aleví-Infantil (1a. Jornada)
(Reglament)
26/11
Campionats Socials CA Calella (2a. Jornada)
(Reglament)
25/11
Control de Promoció del Bages (4a. Jornada)
(Reglament)
22/11
92a. Jean Bouin (RFEA) - Barcelona
(Reglament)
21/11
2n. Intercanvi BCN-Mataró Infantil i Cadet (2a. Jornada)
(Mapa Pista)(Reglament)
21/11
3a. Lligueta Atlètica de Barcelona Sub-11 (2a. Jornada)
(Mapa Pista)(Reglament)
21/11
Combinada Especial
(Mapa Pista)(Reglament)
21/11
Control FCA de Promoció (1a. Jornada)
(Reglament)
19/11
Campionats Socials CA Calella
(Mapa Pista)(Reglament)
18/11
Control de Promoció del Bages
(Mapa Pista)(Reglament)
15/11
46è Cros Ciutat de Mataró (puntuable GP)
(Reglament)
15/11
Challenge cros CEEB - Sant Marti
08/11
Campionats del Vallès (2a. Jornada)
07/11
III CROS A.A.CATALUNYA - SERRAHIMA
(Mapa Pista)
07/11
2n. Intercanvi BCN-Mataró Infantil i Cadet
07/11
3a. Lligueta Atlètica de Barcelona Sub-11
04/11
Control de Promoció del Bages
(Mapa Pista)
24/10
34è. Campionats Socials de Promoció de l'Escola d'Atletisme FAAC
(Mapa Pista)(Reglament)
17/10
Trofeu Promoció (4a. Jornada)
(Mapa Pista)(Reglament)
17/10
Campionat d'Espanya de Clubs Júnior
(Reglament)
10/10
Campionat d'Espanya de Clubs Cadet
(Reglament)
03/10
Trofeu Promoció (3a. Jornada)
(Mapa Pista)(Reglament)
03/10
1a. Perxa al Monestir
(Reglament)
CALENDARI DE FEDERATS
24/07
Campionat d'Espanya Absolut - Gijón
(Reglament)
17/07
Control d'Estiu - Cambrils
(Reglament)
17/07
Campionat d'Europa Juvenil - Tbilisi (GEO)
(Reglament)
14/07
Critèrium Campmany (6a. Jornada) - Barcelona (Serrahima)
(Mapa Pista)(Reglament)
13/07
Critèrium Campmany (5a. Jornada) - Barcelona (Serrahima)
(Mapa Pista)(Reglament)
10/07
Campionat d'Espanya Cadet - Granollers
(Reglament)
10/07
Campionat d'Espanya Cadet 4 x 100 - Granollers
(Reglament)
10/07
Control Olímpic - Barcelona (Serrahima)
(Mapa Pista)(Reglament)
09/07
Proves de control - Barcelona (Serrahima)
(Mapa Pista)(Reglament)
08/07
Control de Salts - Sant Cugat del Vallès
(Reglament)
06/07
21è. Míting Ciutat de Mataró - Mataró
(Mapa Pista)(Reglament)
06/07
Campionat de Catalunya de Relleus Absolut - Mataró
(Mapa Pista)(Reglament)
03/07
Campionat d'Espanya Júnior - Castelló
(Reglament)
02/07
1r. Gran Premi de Salt amb Perxa CAL - Mataró
(Mapa Pista)(Reglament)
01/07
Control de Llançaments - Lleida
(Reglament)
29/06
Campionat de Catalunya Absolut-Open / Míting Internacional Ciutat de Barcelona - Barcelona (Serrahima)
(Mapa Pista)(Reglament)
26/06
Campionat de Catalunya Cadet - Prat de Llobregat
(Mapa Pista)
26/06
Campeonato España Veteranos - Elche
25/06
Campionat d'Espanya Juvenil - Mataró
(Mapa Pista)(Reglament)
25/06
Campionat d'Espanya Promesa - Toledo
(Reglament)
25/06
5a Milla de la Marina 2016
22/06
Criterium Josep Campmany - Serrahima
(Mapa Pista)
19/06
Campionat Catalunya Veterans - Mollet del Valles
19/06
Control d'Estiu - Vilanova i la Geltru
19/06
Míting Internacional Principat d'Andorra - Andorra la Vella
18/06
1r. Gran Premi de Salt amb Perxa CAL - Mataró
(Mapa Pista)(Reglament)
18/06
Campionat de Catalunya de Clubs Sub-20 - a designar
(Reglament)
18/06
Campionat d'Espanya de Federacions Autonòmiques - Alcobendas
(Reglament)
18/06
Campionat d'Espanya Cadet per Seleccions Autonòmiques - Cartagena
(Reglament)
18/06
Control Llançaments U Colomenca At.
18/06
Trobada Andorra-Catalunya Meridional
17/06
Proves de control - Igualada
(Mapa Pista)(Reglament)
17/06
Proves de control - Lleida
(Reglament)
16/06
Control Èlit - Manresa
(Mapa Pista)(Reglament)
15/06
Critèrium Campmany (3a. Jornada) - Barcelona (Serrahima)
(Mapa Pista)(Reglament)
15/06
Control RFEA de 5.000 m - Barcelona (Serrahima)
(Mapa Pista)(Reglament)
12/06
Campionat de Catalunya Cadet (prèvia) - Gavà
(Reglament)
11/06
Campionat de Catalunya Benjamí (final) - Castellar del Vallès
(Reglament)
11/06
Campionat de Catalunya Aleví (final) - Castellar del Vallès
(Reglament)
11/06
Campionat de Catalunya Infantil (final) - Castellar del Vallès
(Reglament)
11/06
Campionat d'Espanya de Clubs Divisió d'Honor (final) - a designar
(Reglament)
11/06
Campionat d'Espanya de Clubs Divisió d'Honor (final) - a designar
(Reglament)
08/06
Critèrium Campmany (2a. Jornada) - Barcelona (Serrahima)
(Mapa Pista)(Reglament)
04/06
Trofeo Internacional Ciudad de Salamanca - Salamanca
(Reglament)
04/06
4t. Meeting de Veterans del Baix Montseny - Sant Celoni
(Reglament)
04/06
Campionat de Catalunya Juvenil - Lloret de Mar
(Reglament)
04/06
Campionat de Catalunya Júnior - Lloret de Mar
(Reglament)
04/06
Campionat de Catalunya Promesa - Lloret de Mar
(Reglament)
04/06
Campionat Mediterrani Sub-23 - Tunez (TUN)
(Reglament)
04/06
Meeting Internacional de Pruebas Combinadas - Arona
(Reglament)
03/06
Control Intern - Vic
(Reglament)
03/06
Proves de control - Lleida
(Reglament)
01/06
Critèrium Campmany (1a. Jornada) - Barcelona (Serrahima)
(Reglament)
29/05
Control Cadet-Juvenil-Júnior (6a. Jornada) - a designar
(Reglament)
29/05
2n. Critèrium de Llançaments Ciutat de Gavà - Gavà
(Reglament)
29/05
Campionat de Catalunya de Milla en Ruta (7a. Milla Urbana de Granollers BBVA) - Granollers
(Reglament)
28/05
Campionat de Catalunya de Proves Combinades - Barberà del Vallès
(Reglament)
28/05
24è. Míting Internacional Palafrugell-Costa Brava - Palafrugell
(Reglament)
28/05
Campionat d'Espanya de Clubs Júnior (Final) - a designar
(Reglament)
28/05
XXX Gran Premio Internacional Cantones de Marcha - A Coruña
(Reglament)
27/05
1r. Gran Premi de Salt amb Perxa CAL (perxa urbana) - Mataró
(Mapa Pista)(Reglament)
22/05
Control Cadet-Juvenil-Júnior (5a. Jornada) - a designar
(Reglament)
22/05
4t. Meeting de Veterans Ciutat de Gavà - Gavà
(Reglament)
21/05
Campionat d'Espanya de Clubs Divisió d'Honor (2a. Jornada) - diferents seus
(Reglament)
21/05
Campionat d'Espanya de Clubs Divisió d'Honor (2a. Jornada) - diferents seus
(Reglament)
20/05
Control de Primavera - Girona
(Reglament)
15/05
Control Cadet-Juvenil-Júnior (4a. Jornada) - L'Hospitalet de Llobregat
(Mapa Pista)(Reglament)
15/05
Campionat de Catalunya de Relleus Juvenil-Júnior-Promesa - L'Hospitalet de Llobregat
(Mapa Pista)(Reglament)
15/05
Control Maig - Cambrils
(Reglament)
15/05
2n. Gran Premi de Marxa de Montornès del Vallès (pista) - Montornès del Vallès
(Reglament)
15/05
Campionat d'Espanya Universitari - Murcia
14/05
Campionat de Catalunya de Relleus Ben-Ale-Inf-Cad (final) - Tarragona
(Reglament)
14/05
Control de Llançaments - Santa Coloma de Gramenet
(Reglament)
14/05
Control de Promoció 1r. Memorial Josep Novell - Sant Celoni
(Reglament)
14/05
1r. Gran Premi de Salt amb Perxa CAL - Mataró
(Mapa Pista)(Reglament)
14/05
Control Comarcal d'Osona (4a. Jornada) - Vic
(Reglament)
14/05
Campionat Territorial Tarragona (2a. Jornada) - Tarragona
(Reglament)
14/05
Jornada de Proves Combinades i Control - Palafrugell
(Reglament)
14/05
16è. Campionat Iberoamericà - Rio de Janeiro (BRA)
(Reglament)
13/05
Gran Premi Consell Comarcal de la Selva - Lloret de Mar
(Reglament)
13/05
26è Control Social CE Penedès - Vilafranca del Penedès
(Reglament)
12/05
Campionats Socials CA Calella - Calella
(Mapa Pista)(Reglament)
09/05
Control de Promoció - Vilanova i la Geltrú
(Reglament)
08/05
Control Comarcal d'Osona (3a. Jornada) - Tona
(Reglament)
08/05
24è. Campionat Local d'Atletisme - Cambrils
(Reglament)
08/05
1r. Gran Premi de Marxa de Sant Cugat (pista) - Sant Cugat del Vallès
(Reglament)
08/05
Campionat d'Espanya de Federacions Autonòmiques de Proves Combinades - Murcia
(Reglament)
07/05
Control Cadet-Juvenil-Júnior (3a. Jornada) - Cornellà de Llobregat
(Reglament)
07/05
Control Social CAG - Granollers
(Reglament)
07/05
Control FCA de Promoció (4a. Jornada) - Lleida
(Reglament)
07/05
Campionat Territorial Tarragona (2a. Jornada) - Amposta
(Reglament)
07/05
Control Comarcal d'Osona (2a. Jornada) - Vic
(Reglament)
06/05
Proves de control de Promoció - Lleida
(Reglament)
06/05
Control Manresà de Proves Combinades de Promoció - Manresa
(Mapa Pista)(Reglament)
01/05
Gran Premi de Marxa en Ruta KNLTS Ciutat de Barcelona - Trofeu Pepe Berlandino - Barcelona (Mar Bella)
(Mapa Pista)(Reglament)
30/04
Intercanvi BCN-Mataró Infantil i Cadet (7a. Jornada) - Santa Coloma de Gramenet
(Reglament)
30/04
Control Cadet-Juvenil-Júnior (1a. Jornada matí) - Mollet del Vallès
(Reglament)
30/04
Control Cadet-Juvenil-Júnior (2a. Jornada tarda) - Mollet del Vallès
(Reglament)
30/04
Campionat Territorial de Proves Combinades - Cambrils
(Reglament)
30/04
Campionat d'Espanya de Clubs Divisió d'Honor (1a. Jornada) - diferents seus
(Mapa Pista)(Reglament)
30/04
4t. Trofeu de Promoció del Baix Llobregat - GP Fira dels Espàrrecs - Gavà
(Reglament)
30/04
Control de Promoció - Vilanova i la Geltrú
(Reglament)
30/04
Control Social CAG - Granollers
(Reglament)
30/04
Intercanvi BCN-Mataró Infantil i Cadet (7a. Jornada) - Santa Coloma de Gramenet
(Reglament)
30/04
Control de Proves de Promoció - Olot
(Reglament)
30/04
Control de Primavera - Cambrils
(Reglament)
29/04
Control de Promoció - Lleida
(Reglament)
27/04
Control de Promoció del Bages (9a. Jornada) (Manresa)
(Mapa Pista)(Reglament)
27/04
Control de Llançaments - Lleida
(Reglament)
24/04
Campionat de Catalunya de Clubs (Final A) - Barcelona (Serrahima)
(Mapa Pista)(Reglament)
24/04
Campionat de Catalunya de Clubs (Final B) - Santa Coloma de Gramenet
(Reglament)
24/04
Campionat de Catalunya de Clubs (Final C) - Mataró
(Mapa Pista)(Reglament)
24/04
Campionat de Catalunya de Clubs (Final D) - Vilafranca del Penedès
(Reglament)
23/04
Campionat Territorial Tarragona (1a. Jornada) - Valls
(Reglament)
21/04
1r. Control Sant Jordi - Barcelona (Serrahima)
(Mapa Pista)(Reglament)
16/04
Intercanvi BCN-Mataró Infantil i Cadet (6a. Jornada) - Mataró
(Mapa Pista)(Reglament)
16/04
1r. Gran Premi de Salt amb Perxa CAL - Mataró
(Mapa Pista)(Reglament)
13/04
Control de Promoció del Bages (8a. Jornada) - Manresa
(Mapa Pista)(Reglament)
10/04
Campionat de Catalunya de Clubs (1a. Jornada Grup C) - Barcelona (Mar Bella)
(Mapa Pista)(Reglament)
10/04
Campionat de Catalunya de Clubs (1a. Jornada Grup D) - Terrassa
(Reglament)
10/04
Campionat de Catalunya de Clubs (1a. Jornada Grup E) - Mataró
(Mapa Pista)(Reglament)
10/04
Campionat de Catalunya de Clubs Absolut -pista- (3r. Gran Premi de Marxa Tino Ruiz) - Palafrugell
(Reglament)
09/04
Control Social Intern CAG - Granollers
(Reglament)
09/04
Campionat de Catalunya de Clubs (1a. Jornada Grup A) - Tarragona
(Reglament)
09/04
Campionat de Catalunya de Clubs (1a. Jornada Grup B) - L'Hospitalet de Llobregat
(Mapa Pista)(Reglament)
09/04
Campionat d'Espanya de 10.000 senior/promesa - Trofeo Ibérico - Maia (POR)
(Reglament)
09/04
Campionat d'Espanya de 10.000 junior (H), 5.000 junior (M) i 5.000 juvenil (H-M) - Maia (POR)
(Reglament)
03/04
Control de Llançaments (4a. Jornada) - Santa Coloma de Gramenet
(Reglament)
02/04
Control Baix Montseny - Sant Celoni
(Reglament)
02/04
Campionat de Catalunya Universitari - Manresa
(Mapa Pista)(Reglament)
02/04
Encontre Catalunya Meridional-Guipuzcoa - Cambrils
(Reglament)
02/04
Control de Llançaments (3a. Jornada) - Santa Coloma de Gramenet
(Reglament)
20/03
Campionat de Catalunya de 10.000 metres + Reunió de Fons - Lloret de Mar
(Reglament)
20/03
Campionat d'Espanya de 20 Km Marxa (Abs-Pro homes) - Cáceres
(Reglament)
19/03
Campionat d'Espanya Júnior - Sabadell
(Mapa Pista)(Reglament)
19/03
1r. Gran Premi de Salt amb Perxa CAL - Mataró
(Mapa Pista)(Reglament)
19/03
3a. Duatló de Llançaments de Primavera - Vic
(Reglament)
18/03
Control d'Hivern (3a. Jornada) - Palafrugell
(Reglament)
16/03
Control Intern de Promoció ISS-L'H i CEU (3a. Jornada) - L'Hospitalet de Llobregat
(Mapa Pista)(Reglament)
13/03
Control Pre-Lliga - Vilanova i la Geltrú
(Reglament)
13/03
Campionat d'Espanya de Cros Abs-Pro-Jun Individual - Calatayud
(Reglament)
12/03
1r. Torneig JAS - Sabadell
(Mapa Pista)(Reglament)
12/03
Campionat d'Espanya Cadet en Pista Coberta - Oviedo
(Reglament)
12/03
Campionat d'Espanya de Llançaments Llargs (Cad-Juv-Jún) - Castellón
(Reglament)
12/03
Copa d'Europa de Llançaments - Arad (ROU)
(Reglament)
06/03
Control de Primavera - Sant Celoni
(Reglament)
06/03
Control Benjamí-Aleví-Infantil (2a. Jornada) - Palafrugell
(Reglament)
05/03
Campionat de Catalunya Cadet de 3.000 metres llisos i 3.000 metres marxa - Sabadell
(Mapa Pista)(Reglament)
05/03
Campionat d'Espanya Absolut en Pista Coberta - Madrid
(Reglament)
05/03
Campionat d'Espanya Juvenil en Pista Coberta - Salamanca
(Reglament)
05/03
Control Cadet-Júnior - Sabadell
(Mapa Pista)(Reglament)
05/03
Intercanvi BCN-Mataró Infantil i Cadet (5a. Jornada) - L'Hospitalet de Llobregat
(Mapa Pista)(Reglament)
05/03
Control Territorial (3a. Jornada) - Amposta
(Reglament)
05/03
Control Social Nàstic de Tarragona - Tarragona
(Reglament)
04/03
Control d'Hivern (2a. Jornada) - Palafrugell
(Reglament)
28/02
Campionat de Catalunya Cadet - Sabadell
(Mapa Pista)(Reglament)
28/02
Campionat d'Espanya de Clubs de Cros Llarg i Cros Curt - Madrid
(Reglament)
28/02
Campionat d'Espanya de Marxa en Ruta - Motril
(Reglament)
28/02
Campionat d'Espanya de Marxa Júnior-Cadet per Federacions - Motril
(Reglament)
27/02
Campionat de Catalunya Júnior (-3000) - Sabadell
(Mapa Pista)(Reglament)
27/02
Campionat d'Espanya de Llançaments Llargs - Jaén
(Reglament)
26/02
Control Absolut (8a. Jornada) - Sabadell
(Mapa Pista)(Reglament)
21/02
Campionat de Catalunya Juvenil (-3000) - Sabadell
(Mapa Pista)(Reglament)
21/02
Campionat de Catalunya Júnior de 3.000 metres - Sabadell
(Mapa Pista)(Reglament)
21/02
Campionat de Catalunya Cad-Inf-Ale-Ben individual i per Clubs - El Vendrell
(Reglament)
21/02
1r. Premi de Marxa del Vendrell- El Vendrell
(Reglament)
21/02
1r. Critèrium de Llançaments d'Hivern Cadet-Juvenil-Júnior - Barcelona (Serrahima)
(Mapa Pista)(Reglament)
21/02
Campionat de Catalunya de Llançaments d'Hivern - Barcelona (Serrahima)
(Mapa Pista)(Reglament)
21/02
Campionat d'Espanya de Cros Cadet-Juvenil per Autonòmies (CSD) - Burgos
(Reglament)
20/02
Campionat de Catalunya Cadet de Proves Combinades - Sabadell
(Mapa Pista)(Reglament)
20/02
Intercanvi BCN-Mataró Infantil i Cadet (4a. Jornada) - L'Hospitalet de Llobregat
(Mapa Pista)(Reglament)
20/02
Campionat d'Espanya Promesa en Pista Coberta - San Sebastián
(Reglament)
20/02
Campionat d'Espanya Promesa de Proves Combinades - Salamanca
(Reglament)
20/02
Encontre Internacional Juvenil de Proves Combinades ESP-POR - Salamanca
(Reglament)
20/02
Encontre Internacional Júnior-Promesa de Proves Combinades ESP-FRA-GBR - Salamanca
(Reglament)
19/02
Míting Centenari FCA - Sabadell
(Mapa Pista)(Reglament)
19/02
Control d'Hivern (1a. Jornada) - Palafrugell
(Reglament)
18/02
Control social AA Tona - Tona
(Reglament)
17/02
Control Intern de Promoció ISS-L'H i CEU (2a. Jornada) - L'Hospitalet de Llobregat
(Mapa Pista)(Reglament)
14/02
Campionat de Catalunya Absolut (-3000) - Sabadell
(Mapa Pista)(Reglament)
14/02
Campionat de Catalunya Abs-Pro-Jun-Juv-Cad-Inf-Ale-Ben (18è. Cros Ciutat de Girona) - Girona
(Reglament)
13/02
Control Cadet-Juvenil - Sabadell
(Mapa Pista)(Reglament)
13/02
Campionat de Catalunya Cadet de 4x200 (Eliminatòries) - Sabadell
(Mapa Pista)(Reglament)
13/02
Campionat de Catalunya Júnior de Proves Combinades - Sabadell
(Mapa Pista)(Reglament)
13/02
5è. Control d'Hivern Baix Montseny - Sant Celoni
(Reglament)
13/02
Control d'Hivern (2a. Jornada) - Amposta
(Reglament)
13/02
Campionat de Catalunya Juvenil de Proves Combinades - Sabadell
(Mapa Pista)(Reglament)
12/02
Proves de control - Lleida
(Reglament)
07/02
Campionat de Catalunya Juvenil de 3.000 metres
(Mapa Pista)(Reglament)
07/02
Control Absolut (7a. Jornada)
(Mapa Pista)(Reglament)
07/02
Control RFEA de Migfons en Pista Coberta
(Mapa Pista)(Reglament)
07/02
Campionat de Catalunya de Cros Curt per Clubs (27è. Cros de Vidreres)
(Mapa Pista)(Reglament)
07/02
Campionat de Catalunya Abs-Pro (20 Km) i Jun-Juv (10 Km) + Veterans - (25è. Ciutat de Badalona de Marxa-Mem.Paco Aguila)
(Reglament)
07/02
Copa de Clubs Cadet en Pista Coberta - Zaragoza
(Reglament)
07/02
(25è. Ciutat de Badalona de Marxa-Mem.Paco Aguila)
(Reglament)
07/02
Critèrium de Llançaments d'Hivern (4a. Jornada) - Barcelona (Serrahima)
(Mapa Pista)(Reglament)
06/02
Trofeu Sabadell de Promoció-3r. Memorial Natàlia Amiel (6a. Jornada)
(Mapa Pista)(Reglament)
06/02
Campionat de Catalunya Promesa (-3000)
(Mapa Pista)(Reglament)
06/02
Campionat de Catalunya Juvenil de 4x200 (Eliminatòries i final)
(Mapa Pista)(Reglament)
06/02
Control Territorial (2a. Jornada) - Valls
(Reglament)
03/02
Control Intern de Promoció ISS-L'H i CEU (1a. Jornada) - L'Hospitalet de Llobregat
(Mapa Pista)(Reglament)
03/02
Control de Promoció del Bages (6a. Jornada) - Manresa
(Mapa Pista)(Reglament)
31/01
Control Territorial (1a. Jornada) CAMBRILS
31/01
Critèrium de Llançaments d'Hivern (3a. Jornada)
(Mapa Pista)(Reglament)
31/01
Control Juvenil-Júnior (4a. Jornada)
(Mapa Pista)(Reglament)
31/01
Encontre Internacional de Proves Combinades en Pista Coberta (CZE-ESP-FRA-GBR-NED) - Aubiere.Clemont Ferrand (FRA)
30/01
Control Cadet (4a. Jornada)
(Mapa Pista)(Reglament)
30/01
Copa SM el Rei i la Reina de Clubs en Pista Coberta
(Reglament)
29/01
Control Absolut (6a. Jornada)
(Mapa Pista)(Reglament)
24/01
Control Absolut (5a. Jornada)
(Mapa Pista)(Reglament)
24/01
Campionat de Catalunya de 3.000 Absolut-Promesa
(Mapa Pista)(Reglament)
24/01
24è. Gran Premi de Marxa de Viladecans
(Reglament)
24/01
Critèrium de Llançaments d'Hivern (2a. Jornada)
(Mapa Pista)(Reglament)
23/01
Control Cadet (3a. Jornada)
(Mapa Pista)(Reglament)
23/01
Copa de Clubs Júnior - Trofeo Antonio Ferrer
(Mapa Pista)(Reglament)
22/01
Control Absolut (4a. Jornada)
(Mapa Pista)(Reglament)
17/01
Campionat de Catalunya de Clubs "A"
(Mapa Pista)(Reglament)
17/01
Critèrium de Llançaments d'Hivern (1a. Jornada)
(Mapa Pista)(Reglament)
17/01
55è. Cros de Sant Sebastià (puntuable GP) - Sabadell
(Reglament)
16/01
Control Cadet (2a. Jornada)
(Mapa Pista)(Reglament)
16/01
Control Juvenil-Júnior (3a. Jornada)
(Mapa Pista)(Reglament)
10/01
Control Absolut (3a. Jornada)
(Mapa Pista)(Reglament)
10/01
34è. Cros Vila de Ripollet (puntuable GP)
(Reglament)
09/01
Campionat de Catalunya de Proves Combinades Absolut-Promesa
(Mapa Pista)(Reglament)
09/01
Control 3.000 marxa cadet-juvenil i 5.000 marxa júnior-promesa
(Mapa Pista)(Reglament)
09/01
Campionat de Catalunya de Clubs Sub-20
(Mapa Pista)(Reglament)
03/01
22è. Trofeu de Marxa Rossend Cals - 11è. Trofeu Mar Gómez i Joaquim Risueño
(Mapa Pista)(Reglament)
30/12
Control de Nadal
(Reglament)
28/12
Jornada de Proves Combinades d'Hivern i Control
(Reglament)
20/12
Control Absolut (2a. Jornada)
(Mapa Pista)(Reglament)
20/12
37è. Cros Ciutat de Vic-Trofeu Pere Casacuberta (puntuable GP)
(Reglament)
20/12
CROS DE NADAL AAC
(Mapa Pista)
19/12
Jornada de Proves Combinades d'Hivern de Promoció
(Reglament)
19/12
20è. Trofeu Nadal CN Reus Ploms
(Reglament)
19/12
Campionat Territorial de Proves Combinades d'Hivern + Control Master
(Reglament)
19/12
Campionat de Catalunya de Clubs Cadet
(Mapa Pista)(Reglament)
19/12
Control Juvenil-Júnior (2a. Jornada)
(Mapa Pista)(Reglament)
13/12
Control Absolut (1a. Jornada)
(Mapa Pista)(Reglament)
13/12
Campionat de Catalunya de 5 Km (La sansi 9 Viladecans)
(Reglament)
12/12
2n. Intercanvi BCN-Mataró Infantil i Cadet (3a. Jornada)
(Mapa Pista)(Reglament)
12/12
Control Atlètic Nàstic de Tarragona
(Reglament)
12/12
Control Cadet (1a. Jornada)
(Mapa Pista)(Reglament)
12/12
Control Juvenil-Júnior (1a. Jornada)
(Mapa Pista)(Reglament)
12/12
Jocs de Nadal UAB
(Reglament)
12/12
Control FCA de Promoció (2a. Jornada)
(Reglament)
08/12
Festival Inauguració AAC
(Mapa Pista)(Reglament)
06/12
Cros Ciutat de Granollers
(Reglament)
06/12
Campionat d'Espanya de Marxa d'Hivern de Promoció
(Reglament)
05/12
Control Proves Pista Coberta Promoció i Absolut
(Reglament)
29/11
44è. Cros Antoni Amorós
(Reglament)
29/11
37è. Cros Vila de Castellar (Memorial Pere Hernández)
(Reglament)
29/11
27è. Cros Ciutat de Valls (19è. Memorial Júlia Celma)
(Reglament)
28/11
Control Atlètic Nàstic de Tarragona
(Reglament)
28/11
Control de Proves Combinades per a Pista Coberta
(Reglament)
27/11
Jornada de control pista d'hivern
(Reglament)
27/11
Control Benjamí-Aleví-Infantil (1a. Jornada)
(Reglament)
26/11
Campionats Socials CA Calella (2a. Jornada)
(Reglament)
25/11
Control de Promoció del Bages (4a. Jornada)
(Reglament)
22/11
92a. Jean Bouin (RFEA) - Barcelona
(Reglament)
21/11
2n. Intercanvi BCN-Mataró Infantil i Cadet (2a. Jornada)
(Mapa Pista)(Reglament)
21/11
3a. Lligueta Atlètica de Barcelona Sub-11 (2a. Jornada)
(Mapa Pista)(Reglament)
21/11
Combinada Especial
(Mapa Pista)(Reglament)
21/11
Control FCA de Promoció (1a. Jornada)
(Reglament)
19/11
Campionats Socials CA Calella
(Mapa Pista)(Reglament)
18/11
Control de Promoció del Bages
(Mapa Pista)(Reglament)
15/11
46è Cros Ciutat de Mataró (puntuable GP)
(Reglament)
15/11
Challenge cros CEEB - Sant Marti
15/11
1r. Campionat de Catalunya Absolut de Relleus Mixtes de 4x2000 metres
(Reglament)
08/11
Campionats del Vallès (2a. Jornada)
07/11
III CROS A.A.CATALUNYA - SERRAHIMA
(Mapa Pista)
04/11
Control de Promoció del Bages
(Mapa Pista)
01/11
Campionats del Vallès (1a. Jornada)
24/10
34è. Campionats Socials de Promoció de l'Escola d'Atletisme FAAC
(Mapa Pista)(Reglament)
17/10
Trofeu Promoció (4a. Jornada)
(Mapa Pista)(Reglament)
17/10
Campionat d'Espanya de Clubs Júnior
(Reglament)
12/10
3a Cursa Eurofitness 2015 (5 km)
12/10
3a Cursa Eurofitness 2015 (10 km)
10/10
Campionat d'Espanya de Clubs Cadet
(Reglament)
03/10
Trofeu Promoció (3a. Jornada)
(Mapa Pista)(Reglament)
03/10
1a. Perxa al Monestir
(Reglament)
CALENDARI DE GRUPS DE FONS
28/02
Campionat d'Espanya de Clubs de Cros Llarg i Cros Curt - Madrid
(Reglament)
14/02
Campionat de Catalunya Abs-Pro-Jun-Juv-Cad-Inf-Ale-Ben (18è. Cros Ciutat de Girona) - Girona
(Reglament)
07/02
Campionat de Catalunya de Cros Curt per Clubs (27è. Cros de Vidreres)
(Mapa Pista)(Reglament)
17/01
55è. Cros de Sant Sebastià (puntuable GP) - Sabadell
(Reglament)
10/01
34è. Cros Vila de Ripollet (puntuable GP)
(Reglament)
20/12
37è. Cros Ciutat de Vic-Trofeu Pere Casacuberta (puntuable GP)
(Reglament)
20/12
CROS DE NADAL AAC
(Mapa Pista)
19/12
Jornada de Proves Combinades d'Hivern de Promoció
(Reglament)
19/12
Campionat Territorial de Proves Combinades d'Hivern + Control Master
(Reglament)
08/12
Festival Inauguració AAC
(Mapa Pista)(Reglament)
06/12
Cros Ciutat de Granollers
(Reglament)
05/12
Control Proves Pista Coberta Promoció i Absolut
(Reglament)
29/11
44è. Cros Antoni Amorós
(Reglament)
29/11
37è. Cros Vila de Castellar (Memorial Pere Hernández)
(Reglament)
29/11
27è. Cros Ciutat de Valls (19è. Memorial Júlia Celma)
(Reglament)
22/11
92a. Jean Bouin (RFEA) - Barcelona
(Reglament)
15/11
46è Cros Ciutat de Mataró (puntuable GP)
(Reglament)
15/11
1r. Campionat de Catalunya Absolut de Relleus Mixtes de 4x2000 metres
(Reglament)
17/10
Trofeu Promoció (4a. Jornada)
(Mapa Pista)(Reglament)

FACEBOOK

DARRERA NOTÍCIA
31/05/2016 Sara Rosines
SORTIDA DE L'ESCOLA A ANDORRA
comentaris
Avui hem gaudit d'un enorme dia de competició a Andorra. En aquesta expedició s'han desplaçat des de benjamins fins a juvenils els quals han pogut gaudir d'un increïble dia fora d'espanya competint en alló que més els hi agrada. Felicitar a les bonissimes actuacions de tothom que han fet que tornem a Barcelona tots plens de copes i trofeus!! Sou molt grans Agrupa!! També agraïr tots els pares i mares que han vingut a donar recolzament! Tots i totes han complert les normes pactades i establertes i podem dir que estem super orgullosos de tots i totes!! Esperem poder repetir l'any que ve i que tot vagi tan bé com aquest o millor!

ALTRES NOTICIES (Clica al títol per ampliar)
AA CATALUNYA
secretaria.aac@gmail.com - tel./fax 93 423 80 35
PATROCINADORS I COL.LABORADORS