AGRUPACIÓ ATLÈTICA CATALUNYA
Inici
Tornar a la secció principal
Agrupació
Informació general sobre el club: Història, llocs d'entrenament...
Escola Atletisme
Informació sobre l'Escola d'Atletisme (nascuts abans de 2005): Horaris, preus,...
Grups Tecnificació
Informació sobre Tecnificació (nascuts entre 1999 i 2005): Horaris, preus,...
Atletisme Federat
Informació sobre Atletisme Federat (nascuts abans 1999): Horaris, preus,...
Esport-Salut
Informació sobre Esport-Salut: Vols fer esport saludable?
Rankings
Ranking del club: Consulta les marques dels atletes.
Galeria d'Imatges
Galeria d'Imatges: Consulta les fotografies i imatges de l'entitat.
Serveis
Serveis: Servei de fisio, Estadi Joan Serrahima, organitzacions...
Inscripcions
Inscripcions: Consulta el llistat de inscrits a les competicions

BREUS
CONVENI SERVEIS MÈDICS I FISIO: Consulteu el conveni que l'Agrupació a aconseguit per oferir-vos serveis mèdics i de fisioterapia clicant aquí.
L'AAC a IONotice: Segueix-nos a IONotice. Rep totes les novetats de l'Agrupa al teu mòbil. Més informació aquí.
L'Estadi Joan Serrahima a IONotice: Segueix les novetats de l'Estadi Joan Serrahima a IONotice. Més informació aquí.
La Federació Catalana i Espanyola també a IONotice: Segueix les novetats de la Federació Catalana i la RFEA. Més informació IONotice FCA IONotice RFEA.
CALENDARI DE PROMOCIÓ
03/03
Gran Premi de Marxa Ciutat del Prat – 1r Memorial Moisès Llopart (pista) - PRAT
(Reglament)
02/03
Campionat de Catalunya Sub14 de Proves Combinades en pista coberta - SABADELL
(Reglament)
02/03
Control Sub 10-12-14 (4a Jornada)
23/02
Campionat de Catalunya Sub14 en pista coberta (prèvia) - SABADELL
(Reglament)
23/02
6a Lligueta Atlètica de Barcelona (5a Jornada) - STA COLOMA
(Reglament)
16/02
Trofeu Sabadell de Promoció en pista coberta (6è Memorial Natàlia Amiel) - SABADELL
(Reglament)
16/02
Control Febrer - VALLS
(Reglament)
15/02
Jornada de control - GIRONA
(Reglament)
12/02
Control Social de Promoció Club Atlètic Palafrugell
(Reglament)
10/02
Trofeu Sabadell de Promoció en pista coberta (6è Memorial Natàlia Amiel) - SABADELL
(Reglament)
09/02
Campionat de Catalunya de 4×200 Sub14 en pista coberta (eliminatòries) - SABADELL
(Reglament)
21/06
Dijous Atlètics - SANT CELONI
(Reglament)
20/06
1r Trofeu Ciutat de Vilanova (Inauguració Pistes d’atletisme “Carme Sugrañes Blay”) - VILANOVA
(Reglament)
26/05
Control Sub10-12-14 (9a Jornada) - CALELLA
(Reglament)
26/05
Gran Premi de Salt amb Perxa (2a Jornada) - MATARO
(Reglament)
22/05
5.000 en pista + Control Sub 8-10-12-14-16 - BARBERA
(Reglament)
19/05
7è Control de Primavera - SANT CELONI
(Reglament)
19/05
Campionat de Catalunya Sub10 (Jornada prèvia) - ASCO
(Reglament)
19/05
Campionat de Catalunya Sub12 (Jornada prèvia) - ASCO
(Reglament)
19/05
Campionat de Catalunya Sub14 (Jornada prèvia) - ASCO
(Reglament)
19/05
Gran Premi de Salt amb Perxa (1a Jornada) - MATARO
(Reglament)
13/05
Campionat de Catalunya Màster de 10.000 marxa (4t Gran Premi de Marxa Montornès del Vallès)
(Reglament)
13/05
Campionat de Catalunya de Clubs Sub10 - PRAT
(Reglament)
13/05
Proves de control (5a Jornada) - TORREDEMBARRA
(Reglament)
13/05
Proves de Control (4a Jornada) - OLOT
(Reglament)
12/05
Campionat de Catalunya de Clubs Sub12 - PRAT
(Reglament)
12/05
Campionat de Catalunya de Clubs Sub14 - PRAT
(Reglament)
05/05
Control Sub10-12-14 (8a Jornada) - HOSPITALET
(Reglament)
05/05
Jornada de Proves Combinades de Promoció - PALAFRUGELL
(Reglament)
29/04
Control Sub10-12-14 (5a Jornada) - CORNELLA
(Reglament)
28/04
5a Lligueta Atlètica de Barcelona (6a. Jornada) - MAR BELLA
(Reglament)
28/04
Control Sub10-12-14 (7a Jornada) - RUBI
(Reglament)
28/04
Campionat Territorial de Proves Combinades - CAMBRILS
(Reglament)
28/04
Control Primavera - CAMBRILS
(Reglament)
21/04
Campionat de Catalunya de Relleus Sub10-12-14-16 (Jornada Final) - CAMP CLAR
(Reglament)
21/04
Proves de Control (3a Jornada) - OLOT
(Reglament)
21/04
2a Trobada Cambrils-Occitània - CAMBRILS
(Reglament)
19/04
Control Social FACVAC - VALLS
(Reglament)
14/04
Control Sub10-12-14 (6a Jornada) - STA COLOMA
(Reglament)
14/04
Campionat de Catalunya de Relleus Sub10 (Jornada prèvia) - STA COLOMA
(Reglament)
08/04
Campionat Territorial Sub 10-12-14-16 (2a Jornada) - AMPOSTA
(Reglament)
08/04
Campionat Territorial Sub 10-12-14-16 (2a Jornada) - AMPOSTA
(Reglament)
07/04
3r Gran Premi de Marxa de Sant Cugat
(Reglament)
07/04
Campionat de Catalunya de Relleus Sub12-14-16 (Jornada prèvia) - VIC
(Reglament)
07/04
6è Meeting Màsters - SANT CELONI
(Reglament)
07/04
6a Trobada Catalunya Meridional-Gipuzkoa - CAMBRILS
(Reglament)
29/03
Control Sub10-12-14 (5a Jornada) - CORNELLA
(Reglament)
24/03
Proves de Control (2a Jornada) - OLOT
(Reglament)
24/03
Control Atlètic Nàstic de Tarragona - CAMP CLAR
(Reglament)
17/03
Gran Premi de Marxa Ciutat de Gavà
(Reglament)
17/03
Proves de control (3a Jornada) - TORREDEMBARRA
(Reglament)
17/03
Control Sub10, Sub12 i Sub14 d’Hivern - PALAFRUGELL
(Reglament)
10/03
Campionat de Catalunya Sub14 + Rellleus en pista coberta - SABADELL
(Reglament)
10/03
Control social Granollers - GRANOLLERS
(Reglament)
10/03
KIDSRACE - BARCELONA
(Reglament)
04/03
Campionat de Catalunya Sub14 en pista coberta (Jornada prèvia) - SABADELL
(Reglament)
03/03
5a Lligueta Atlètica de Barcelona (5a. Jornada) - HOSPITALET
(Reglament)
02/03
Jornada de control - GIRONA
(Reglament)
25/02
Trofeu Sabadell de Promoció en pista coberta (5è Memorial Natàlia Amiel) - SABADELL
(Reglament)
24/02
Campionat de Catalunya de Proves Combinades Sub14 en pista coberta - SABADELL
(Reglament)
24/02
Proves de control (2a Jornada) - TORREDEMBARRA
(Reglament)
CALENDARI DE FEDERATS
03/03
Gran Premi de Marxa Ciutat del Prat – 1r Memorial Moisès Llopart (pista) - PRAT
(Reglament)
03/03
Campionat de Catalunya Sub18 (-3.000) en pista coberta - SABADELL
(Reglament)
03/03
Campionat d’Espanya de Cros Sub18 i Sub16 (CSD) - SEVILLA
(Reglament)
02/03
Campionat d’Espanya Sub20 en pista coberta - MADRID
(Reglament)
02/03
Campionat d’Espanya d’Hivern de Llançaments Llargs - JAEN
(Reglament)
24/02
Campionat d’Espanya de Clubs de Cros llarg i Relleus mixtos - LINARES
(Reglament)
24/02
Control Sub20 en pista coberta - SABADELL
(Reglament)
23/02
Control Sub16-18 en pista coberta - SABADELL
(Reglament)
23/02
Campionat de Catalunya Sub16 de Proves Combinades en pista coberta - SABADELL
(Reglament)
23/02
Campionat de Catalunya Sub18 de Proves Combinades en pista coberta - SABADELL
(Reglament)
23/02
Campionat d’Espanya d’Hivern de Llançaments Llargs Menors - CASTELLO
(Reglament)
23/02
Control Sub16 i més grans (1a Jornada) - PALAFRUGELL
(Reglament)
23/02
6a Lligueta Atlètica de Barcelona (5a Jornada) - STA COLOMA
(Reglament)
17/02
Campionat de Catalunya Màster en pista coberta - SABADELL
(Reglament)
17/02
Campionat de Catalunya de Llançaments d’Hivern Absolut i Sub20 - SERRAHIMA
(Reglament)
16/02
Campionat de Catalunya de Clubs Sub14 en pista coberta - SABADELL
(Reglament)
16/02
Trofeu Sabadell de Promoció en pista coberta (6è Memorial Natàlia Amiel) - SABADELL
(Reglament)
16/02
Campionat d’Espanya Absolut en pista coberta - ANTEQUERA
(Reglament)
16/02
Campionat de Catalunya Sub18 de 3.000 metres en pista coberta - SABADELL
(Reglament)
16/02
Campionat de Catalunya de Llançaments d’Hivern Sub 18-16 - SERRAHIMA
(Reglament)
16/02
Control Febrer - VALLS
(Reglament)
15/02
Jornada de control - GIRONA
(Reglament)
12/02
Control Social de Promoció Club Atlètic Palafrugell
(Reglament)
10/02
Campionat d’Espanya de Marxa en Ruta (50 Km homes i dones) - COMA-RUGA
(Reglament)
10/02
Campionat d’Espanya de Marxa en Ruta Sub20 i Sub16 per Federacions - COMA-RUGA
(Reglament)
10/02
Trofeu Sabadell de Promoció en pista coberta (6è Memorial Natàlia Amiel) - SABADELL
(Reglament)
10/02
Campionat de Catalunya Sub20 en pista coberta - SABADELL
(Reglament)
10/02
Campionat de Catalunya de Llançaments d’Hivern Màster - STA COLOMA
(Reglament)
09/02
Control Sub16-18 en pista coberta - SABADELL
(Reglament)
09/02
Campionat de Catalunya de 4×200 Sub14 en pista coberta (eliminatòries) - SABADELL
(Reglament)
09/02
Campionat de Catalunya de 4×300 Sub16 en pista coberta (eliminatòries) - SABADELL
(Reglament)
09/02
Campionat de Catalunya de 4×400 Sub18 en pista coberta (eliminatòries i final) - SABADELL
(Reglament)
09/02
Campionat d’Espanya Sub23 en pista coberta - SALAMANCA
(Reglament)
08/02
Control Absolut en pista coberta (8a Jornada) - SABADELL
(Reglament)
08/02
Meeting Villa de Madrid en pista coberta - MADRID
08/02
Control intern de Proves Cobinades Sub16 de l’Escola Esportiva del CAI - IGUALADA
(Reglament)
06/02
Míting Internacional de Catalunya en pista coberta - SABADELL
(Reglament)
23/06
Campionat de Catalunya Sub16 - BARBERA
(Reglament)
23/06
Campionat d’Espanya Sub18 i de Clubs 4×100 - GIJON
(Reglament)
23/06
Campionat d’Espanya Sub20 i de Clubs 4×100 - MURCIA
(Reglament)
22/06
Meeting de Madrid 2018
(Reglament)
21/06
Dijous Atlètics - SANT CELONI
(Reglament)
20/06
Critèrium Campmany (4a Jornada) - SERRAHIMA
(Reglament)
20/06
1r Trofeu Ciutat de Vilanova (Inauguració Pistes d’atletisme “Carme Sugrañes Blay”) - VILANOVA
(Reglament)
18/06
Llançament de Disc al CAR de Sant Cugat
(Reglament)
26/05
26è Míting Internacional d’Atletisme Palafrugell-Costa Brava
(Reglament)
26/05
Campionat de Catalunya Sub 18-20-23 de Marxa Atlètica - SERRAHIMA
(Reglament)
26/05
Campionat de Catalunya de Proves Combinades - SERRAHIMA
(Reglament)
26/05
Gran Premi de Salt amb Perxa (2a Jornada) - MATARO
(Reglament)
26/05
Control Intern de Llançaments - GAVA
(Reglament)
24/05
Control de Llançaments - LLEIDA
(Reglament)
23/05
2n Míting Ciutat de Mollet
(Reglament)
23/05
Control de Salt amb Perxa i Salt d’Alçada - CAR
(Reglament)
23/05
Jornada de Primavera al GEiEG - GIRONA
(Reglament)
22/05
5.000 en pista + Control Sub 8-10-12-14-16 - BARBERA
(Reglament)
20/05
Control Sub16-18-20 (6a Jornada) - AMPOSTA
(Reglament)
19/05
7è Control de Primavera - SANT CELONI
(Reglament)
19/05
Campionat d’Espanya de Clubs Divisió d’Honor (2a Jornada)
(Reglament)
19/05
Campionat d’Espanya de Clubs Divisió d’Honor (2a Jornada)
(Reglament)
19/05
Control Sub16-18-20 (5a Jornada) - SERRAHIMA
(Reglament)
19/05
Gran Premi de Salt amb Perxa (1a Jornada) - MATARO
(Reglament)
18/05
Control de Salts (1r Trofeu R.Cabrejas) - SANT CUGAT
(Reglament)
13/05
Campionat de Catalunya Màster de 10.000 marxa (4t Gran Premi de Marxa Montornès del Vallès)
(Reglament)
13/05
Campionat de Catalunya de Clubs Sub16 - PRAT
(Reglament)
13/05
Proves de control (5a Jornada) - TORREDEMBARRA
(Reglament)
13/05
Proves de Control (4a Jornada) - OLOT
(Reglament)
12/05
Campionat d’Espanya de Clubs Sub20 - SERRAHIMA
(Reglament)
12/05
Campionat de Catalunya d’Atletisme Adaptat -Open - CAN DRAGO
(Reglament)
12/05
Jornada de Proves Combinades i Control - PALAFRUGELL
(Reglament)
12/05
Campionats del Vallès (2a Jornada) - BARBERA
(Reglament)
11/05
Control de Perxa al CAR de Sant Cugat - CAR
(Reglament)
10/05
Control Social FACVAC - VALLS
(Reglament)
09/05
Jornada de Control de Llançaments - PALAFRUGELL
(Reglament)
06/05
Campionat de Catalunya de Clubs (Jornada Final) – Grup A - SERRAHIMA
(Reglament)
06/05
Campionat de Catalunya de Clubs (Jornada Final) – Grup B - SABADELL
(Reglament)
06/05
Campionat de Catalunya de Clubs (Jornada Final) – Grup C - MATARO
(Reglament)
06/05
Campionat de Catalunya de Clubs (Jornada Final) – Grup D - BARBERA
(Reglament)
06/05
13è. Míting Internacional Kern Pharma – Gran Premi Sauleda per Atletes amb Discapacitats - HOSPITALET
(Reglament)
05/05
Control Sub16-18-20 (3a Jornada) - SERRAHIMA
(Reglament)
05/05
Campionat de Catalunya de Relleus Sub18-20-23 - SERRAHIMA
(Reglament)
05/05
Campionat d’Espanya de Federacions Autonòmiques de Proves Combinades - MALAGA
(Reglament)
05/05
Jornada de Proves Combinades de Promoció - PALAFRUGELL
(Reglament)
05/05
Campionat Territorial Sub 10-12-14-16 (4a Jornada) - VALLS
(Reglament)
01/05
Campionats del Vallès (1a Jornada) - BARBERA
(Reglament)
28/04
5a Lligueta Atlètica de Barcelona (6a. Jornada) - MAR BELLA
(Reglament)
28/04
Control Sub16-18-20 (2a Jornada) - SERRAHIMA
(Reglament)
28/04
Campionat d’Espanya de Clubs Divisió d’Honor (1a Jornada) MASC - HOSPITALET
(Reglament)
28/04
Campionat d’Espanya de Clubs Divisió d’Honor (1a Jornada) FEM - SERRAHIMA
(Reglament)
28/04
Campionat Territorial de Proves Combinades - CAMBRILS
(Reglament)
28/04
Control Primavera - CAMBRILS
(Reglament)
22/04
Proves de control (4a Jornada) - TORREDEMBARRA
(Reglament)
22/04
2a Jornada Campionat de Catalunya de Clubs – Grup B - SABADELL
(Reglament)
22/04
2a Jornada Campionat de Catalunya de Clubs – Grup C - CORNELLA
(Reglament)
21/04
Campionat de Catalunya de Relleus Sub10-12-14-16 (Jornada Final) - CAMP CLAR
(Reglament)
21/04
Campionat d’Espanya Universitari (CSD) - ANDUJAR
(Reglament)
21/04
Proves de Control (3a Jornada) - OLOT
(Reglament)
21/04
2a Trobada Cambrils-Occitània - CAMBRILS
(Reglament)
21/04
2a Jornada Campionat de Catalunya de Clubs – Grup A - LLEIDA
(Reglament)
21/04
2a Jornada Campionat de Catalunya de Clubs – Grup D - HOSPITALET
(Reglament)
21/04
2a Jornada Campionat de Catalunya de Clubs – Grup E - SANT CELONI
(Reglament)
19/04
Control Social FACVAC - VALLS
(Reglament)
15/04
1a Jornada Campionat de Catalunya de Clubs – Grup E - GRANOLLERS
(Reglament)
15/04
Campionat d’Espanya de 10 Km en ruta Absolut i Màster - VIZCAYA
(Reglament)
15/04
1a Jornada Campionat de Catalunya de Clubs – Grup D - PRAT
(Reglament)
15/04
1a Jornada Campionat de Catalunya de Clubs – Grup A - CAMP CLAR
(Reglament)
14/04
Campionat d’Espanya de Milla en Ruta Absolut i Màster - TENERIFE
(Reglament)
14/04
Control Sub16-18-20 (1a Jornada) - ST CELONI
(Reglament)
14/04
Campionat Territorial Sub 10-12-14-16 (3a Jornada) - CAMBRILS
(Reglament)
14/04
CTROL VALENCIA
14/04
1a Jornada Campionat de Catalunya de Clubs – Grup C - CORNELLA
(Reglament)
14/04
1a Jornada Campionat de Catalunya de Clubs – Grup B - CASTELLAR
(Reglament)
13/04
Control de Mig Fons - LLEIDA
(Reglament)
08/04
Campionat Territorial Sub 10-12-14-16 (2a Jornada) - AMPOSTA
(Reglament)
08/04
Campionat de Catalunya de Clubs Sub20 - SERRAHIMA
(Reglament)
08/04
Campionat Territorial Sub 10-12-14-16 (2a Jornada) - AMPOSTA
(Reglament)
07/04
3r Gran Premi de Marxa de Sant Cugat
(Reglament)
07/04
Campionat de Catalunya Universitari - LLEIDA
(Reglament)
07/04
6è Meeting Màsters - SANT CELONI
(Reglament)
07/04
6a Trobada Catalunya Meridional-Gipuzkoa - CAMBRILS
(Reglament)
06/04
Campionat d’Espanya de fons en pista (Trofeu Ibèric) - PORTUGAL
(Reglament)
24/03
Proves de Control (2a Jornada) - OLOT
(Reglament)
24/03
Control Atlètic Nàstic de Tarragona - CAMP CLAR
(Reglament)
18/03
Campionat d’Espanya de Marxa en Ruta (20 Km Absolut-Sub23 homes i dones) - CASTELLO
(Reglament)
18/03
Campionat de Catalunya de 10.000 metres + Reunió de Fons - SANT CELONI
(Reglament)
17/03
Gran Premi de Marxa Ciutat de Gavà
(Reglament)
17/03
Campionat d’Espanya Universitari de Cros - LINARES
17/03
Campionat d’Espanya Sub16 en pista coberta - SABADELL
(Reglament)
17/03
Proves de control (3a Jornada) - TORREDEMBARRA
(Reglament)
11/03
Campionat d’Espanya de Cros Individual Abs-Sub23-Sub18 - MERIDA
(Reglament)
11/03
Campionat de Catalunya Sub16 + Relleus en pista coberta - SABADELL
(Reglament)
10/03
Campionat d’Espanya Sub18 en pista coberta - ANTEQUERA
(Reglament)
10/03
Control social Granollers - GRANOLLERS
(Reglament)
04/03
Campionat de Catalunya Sub18 (-3000) en pista coberta - SABADELL
(Reglament)
04/03
Campionat d’Espanya de Cros per Autonomies Sub16-Sub18 (CSD) - MURCIA
(Reglament)
03/03
Campionat d’Espanya Sub20 en pista coberta - OURENSE
(Reglament)
03/03
Campionat d’Espanya de Llançaments Llargs d’Hivern - MONTIJO
(Reglament)
02/03
Jornada de control - GIRONA
(Reglament)
25/02
Campionat d’Espanya de Clubs de Cros Llarg i Cros Curt - GIJON
(Reglament)
25/02
Campionat d’Espanya de Marxa en Ruta (50 Km homes i dones) - BURJASSOT
(Reglament)
25/02
Campionat d’Espanya de Marxa Sub20 i Sub16 per Federacions - BURJASSOT
(Reglament)
25/02
Campionat de Catalunya Sub20 (-3000) en pista coberta - SABADELL
(Reglament)
24/02
Control Sub16-18 en pista coberta (6a Jornada) + perxa-tanques-triple màster - SABADELL
(Reglament)
24/02
Campionat de Catalunya de Proves Combinades Sub16 en pista coberta - SABADELL
(Reglament)
24/02
Campionat de Catalunya de Proves Combinades Sub18 en pista coberta - SABADELL
(Reglament)
24/02
Campionat d’Espanya d’Hivern de Llançaments Llargs menors - CASTELLO
(Reglament)
24/02
Proves de control (2a Jornada) - TORREDEMBARRA
(Reglament)
24/02
Trofeu d’Hivern del CN Reus Ploms - REUS
(Reglament)
24/02
CTROL PES - ALICANTE
CALENDARI DE GRUPS DE FONS
03/03
Campionat d’Espanya de Cros Sub18 i Sub16 (CSD) - SEVILLA
(Reglament)
24/02
Campionat d’Espanya de Clubs de Cros llarg i Relleus mixtos - LINARES
(Reglament)
15/04
Campionat d’Espanya de 10 Km en ruta Absolut i Màster - VIZCAYA
(Reglament)
14/04
Campionat d’Espanya de Milla en Ruta Absolut i Màster - TENERIFE
(Reglament)
13/04
Control de Mig Fons - LLEIDA
(Reglament)
25/02
Campionat d’Espanya de Clubs de Cros Llarg i Cros Curt - GIJON
(Reglament)
24/02
Trofeu d’Hivern del CN Reus Ploms - REUS
(Reglament)

FACEBOOK

NOTIFICACIONS
02/01/2019 Andrea Martín
2019
comentaris
BONA ENTRADA D'ANY 2019!

Vols començar l'any 2019 de la millor manera?
Vine a provar una setmana totalment gratuïta el nostre esport, l'atletisme. Per a nens i nenes a partir dels 4 anys d'edat.

AFANYA'T I NO ET QUEDIS A CASA!

Per a més informació us podeu dirigir a:
servei.comunicacio.aac@gmail.com o al telf. 93 423 33 92.

FACEBOOK ESCOLA ATLETISME
AA CATALUNYA
secretaria.aac@gmail.com - tel./fax 93 423 33 92
PATROCINADORS I COL.LABORADORS